hello dummmy text
DSC02519
repase
Bruska na Kulato CNC - BU 28 CNC

Multifunkční koncepce stroje a výkonné řízení M70VU CNC – zajišťují přesnost a výkon.

Velký výkon CNC systému umožňuje optimalizovat rychlost, jakost povrchu a přesnost stroje ve spojení s velkou dynamikou a ovládací vstřícností. Tím se M70VU stává ideálním prostředkem, který zvládá obráběcí technologie jako je broušení. Technologicky specifické obráběcí cykly díky jednoduchému a rychlému programování umožňují využívání stroje i při obrábění jednotlivých dílů nebo v malosériové výrobě.

repase
Portálová frézka

Retrofit portálové frézky .Proběhla výměna servopohonů včetně inkrementálního odměřování polohy.Kompletní výměna hlavního ovládacího panelu, který jsme osadili moderním CNC řídícím systémem MITSUBISHI M 70.Řídící systémy MITSUBISHI dodáváme kopletně v češtině.Zastaralé řízení vřetena bylo nahrazeno frekvenčními měniči.Veškerá řídící elektronika byla na míru upravena a implementována do původní skříně rozvaděče.

DSC_0053
repase
Frézka DMU50 DECKEL MAHO

Repase 3 osé frézky se 2  indexovanými osami a dvěma karuselovými zásobníky, každý pro 12 nástrojů.Kopletní výměna veškeré elektroinstalace ve skříni rozvaděče včetně PLC systému.Nahrazení původních serv včetně úpravy přírub, krytů a dopínání řemenů mezi servy a kuličkovými šrouby.Úprava snímače polohy vřetena pro hlídání natočení  při výměně nástrojů.Vyrobili jsme na míru nový hlavní ovládací panel pro obsluhu a osadili řídícím systémem MITSUBISHI M70, který je kompletně v českém jazyce.

Provedli jsme také doprogramování několika strojních funkcí včetně definice nových bodů výměny nástrojů a sowtvarového hlídání polohy vřetene pro zabezpečení kolizí při neodborné manipulaci se strojem.

repase
Hydraulický lis EXNER-180 tun

Retrofit byl proveden pouze ve veškeré elektroinstalaci.Snímání polohy hlavního beranu  je zajištěno inkrementálním encoderem.Bezpečnost je podporována průmyslovými optozávorami.Původní systém “programování” pomocí mechanických narážek byl nahrazen plně automatickým PLC systémem MITSUBISHI s dotykovým panelem a uživatelsky přehledným rozhraním.Celý řídící systém jsme naprogramovali a graficky přizpůsobili dle přání zákazníka (MINERVA Boskovice).Nyní je změna programu na nový výrobek z hlediska programování otázkou několika minut.

DSC_0023